Comel części zamienne

Części zamienne żelazka

Comel części zamienne części zamienne do wytwornicy pary

Części zamienne do wytwornicy pary

Wytwornice pary to urządzenia wspomagające proces wygładzania materiału. Są one używane w każdym przedsiębiorstwie, które oferuje usługi prasowalnicze. Wytwornice pary często są wbudowane w profesjonalne stoły prasowalnicze i rzadko ulegają awariom.

Dbałość o sprzęt prasowalniczy

Urządzenia prasowalnicze, w tym także wytwornice pary, są postrzegane jako sprzęty niełatwo ulegające zniszczeniu lub awariom. Jednak z biegiem czasu, urządzenia te niszczeją przez to, że ich części składowe podlegają eksploatacji. Jest to szczególnie zauważalne w warunkach przemysłowych. Na szczęście, części do wytwornicy pary, jak i innych urządzeń prasowalniczych są łatwodostepne. Najczęściej wymienianymi elementami są kolanko i czujnik ciśnienia (regulator ciśnienia). Części zamienne do wytwornicy pary, takie jak filtr wodny lub zawór spustowy kulowy (które rzadziej ulegają uszkodzeniom)- również znajdziemy w sklepach specjalistycznych.

Sprawdź te elementy, zanim zaczniesz prasować z wytwornicą pary

Bardzo ważnym elementem wytwornicy pary jest rurka szklana wskazująca poziom wody pozostałej w zbiorniku. Jeśli mamy podejrzenie, że wytwornica pary nie działa, jak należy, warto również sprawdzić tłoczek elektrozaworu a także manometr oraz grzałkę i złączkę. Inne części zamienne do wytwornicy pary, podlegające konserwacji to uzwojenie stycznika, uzwojenie i korpus elektrozaworu kątowego,

izolacja wytwornicy i uszczelka kotła (kryzy grzałek) do wytwornicy.

Zapobieganie awariom sprzętu w Twoim punkcie usługowym

Regularne sprawdzanie stanu technicznego wytwornicy pary oraz wymienianie elementów, które noszą oznaki zbytniej eksploatacji (zanim doprowadzą do awarii), wpłynie korzystnie na żywotność urządzenia i usprawni proces prasowania. Warto więc cyklicznie przeprowadzać przegląd sprzętów prasowalniczych i zapobiegać awariom, poprzez inwestycję w dobrej jakości części zamienne do wytwornicy pary. Warto pamiętać o tym, by nabywane przez nas elementy pochodziły od sprawdzonych producentów- i o ile to możliwe, były dedykowane pod konkretny typ urządzenia. Wówczas mamy pewność pełnej kompatybilności między poszczególnymi częściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *